İADE VE DEĞİŞİM


Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 15 gündür. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.
-İade edeceğiniz ürünü, faturanızın arka kısmında bulunan "İade Formu" nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, ARAS Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.
-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden ARAS Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.
-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza 3(üç) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 3(üç) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.
Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Ambalajı zarar görmüş faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir.

İademi hangi adrese göndereceğim?
İade Adresi: ShoesTime - Mesut Ekici
Örnek Mahallesi Fehmi Tokay Sokak No:10 Kat:-1 Ataşehir/İSTANBUL

İada Tutarı Ne Kadar Olacak?

İade tutarı, ürün tutarına göre belirlenir. İade işlemlerinde sadece siparişinizdeki ürün tutarlarının iadesi gerçekleşmektedir.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra shoestime.com.tr tarafından kredi kartınıza iade işlemi 3(üç) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve shoestime.com.tr 'nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?
Sitemizden aldığınız ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 7 gün içinde değişim yapılabilmektedir. Değişim ürününüz elimize ulaştıktan en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir. Ürün değişimlerinde kargo ücretleri tarafımıza aittir. Ürünün tarafımıza ulaşması için ARAS kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Ücretsiz Değişim Nedir?

Değiştirmek istediğiniz ürünü ÜCRETSİZ bir şekilde yani kargo masrafı ödemeden değiştirebilirsiniz. 

Değiştirmek istediğim ürünün fiyatı farklı, ne yapmam gerekiyor?

Değişimlerindeki olası fiyat farklılıklarında yada istediğiniz üründeki stok durumuna göre Müşteri Hizmetlerimiz tarafınızla iletişime geçecektir. Fiyatı daha yüksek bir ürünle değişim yapmak isterseniz fiyat farkını havale/eft olarak göndermeniz gerekmektedir. Fiyatı daha düşük bir ürünle değiştirmek isterseniz fiyat farkını havale/eft olarak göndermekteyiz.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?
Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.